۷۲۲ نفر از افراد جویای کار در محمودآباد شاغل شدند

یحیی یوسف پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس سامانه رصد هزار و ۱۶۰ نفر سهمیه اشتغال شهرستان محمودآباد تا پایان سال ۹۶ است و تاکنون ۶۲ درصد آن به تعداد ۷۲۲ نفر در فرصت های شغلی راه اندازی شده مشغول به کار شدند.

وی گفت: در اجرای برنامه ششم در کشور باید ۹۷۰ هزار نفر تا پایان سال ۹۶ باید ایجاد شود که دولت تمهیدات خوبی در قالب سامانه بهنیاب و طرح تسهیلات روستایی و مشاغل خانگی و طرح کارورزی و بند د تبصره ۱۶ اتخاذ کرده وتحقق این مهم نیاز به همراهی و تلاش بیش از پیش کلیه دستگاههای دولتی در این حوزه است.

فرماندار محودآباد افزود: در بحث کارورزی و بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی سهمیه شهرستان ۱۵۳ فارغ التحصیل بیکار می باشد که در این راستا ۴۷ واحد صنعتی اعلام آمادگی کردند و تا به امروز ۱۳ نفر مشغول بکار شدند.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد خاطر نشان کرد از ردیف تبصره ۱۶ بند د از محل کمیته امداد امام خمینی (ره) مبلغ یک میلیارد و ۷۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی به این شهرستان تخصیص داده شده است که در قالب اجرای ۵۴۳ طرح اشتغالزایی مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان برابر با ۸۵ درصد آن اختصاص داده شده است.

وی افزود در اجرای همین ردیف و از محل اداره بهزیستی مبلغ یک میلیارد و ۱۳۵ میلیون تسهیلات بانکی به این شهرستان تخصیص داده شده است که در قالب اجرای ۵۱ طرح اشتغالزایی ۸۸۰ میلیون تومان برابر ۷۶ درصد آن اختصاص یافته است.

فرماندار محمودآباد گفت از محل اعتبارات  بسیج سازندگی مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان در قالب اجرای ۱۹ طرح اشتغالزایی پرداخت شده است.

رئیس ستاد رفع موانه تولید و اشتغال شهرستان محمودآباد خاطر نشان کرد : در بحث پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش سامانه بهنیاب صنعت و معدت و تجارت به واحدهای صنعتی ۲۸ واحد صنعتی اقدام به ثبت نام کردند که ۲۰ واحد معرفی به بانک شدند که ۳ واحد صنعتی موفق به اخذ ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات شدند.

وی در پایان گفت: در حوزه کشاورزی ۹۹ متقاضی برای اخذ تسهیلات بانکی اقدام به ثبت نام نمودند که ۳۷ طرح مصوب شده و ۱۱ متقاضی موفق به اخذ ۳ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان تسهیلات از بانک عامل شدند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *