کارخانه “اسید سیتریک” کرمانشاه را می‌توان یک‌ماهه راه‌اندازی کرد

به گزارش اخبار سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی به نقل از خبرنگار ایسنا، محسن رستمی، امروز(20 خرداد) در جریان بازدید استاندار کرمانشاه از کارخانه اسیدسیتریک اظهار کرد: کارخانه اسید سیتریک از اواخر سال ۸۵ کار خود را در کرمانشاه آغاز کرد و در مرداد سال ۸۹ تعطیل شد.

وی افزود: سرمایه گذاری اولیه این طرح ۱۷.۵ میلیون یورو تسهیلات ارزی و حدود ۳۰ میلیارد تومان سرمایه ریالی است که به نرخ کنونی به ۱۰۰ میلیارد تومان هم می رسد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این طرح بر اساس نیاز روز اسیدسیتریک کشور که حدود ۱۲ هزار تن بود احداث شد، ادامه داد: بخشی از محصولات تولیدی این واحد به کشورهای اروپایی هم صادر می شد.

به گفته این مسئول این واحد در زمان تولید برای نزدیک به ۲۶۰ نفر اشتغالزایی داشت.

رستمی سرمایه گذار این پروژه را شرکت شستا اعلام کرد و یادآور شد: تمام مشکل کنونی این پروژه عدم اراده سرمایه گذار است که باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی خاطرنشان کرد: این واحد از سال ۹۰ به تملک بانک کشاورزی درآمد و اکنون نیز در شرایط ورشکستگی قرار دارد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از اوورهال این واحد در سال ۹۳ با اعتبار حدود ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و افزود: کارخانه آماده کار بود، اما به بهانه های مختلف از جمله سرمایه در گردش، واردات اسیدسیتریک خارجی و … کار به تعویق افتاد.

وی معتقد است، راه اندازی این واحد کار زیادی نیاز ندارد و اگر سرمایه گذار پای کار باشد می توان یک ماهه اسیدسیتریک کرمانشاه را راه اندازی کرد.

انتهای پیام

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *