شهرک‌های صنعتی و مسکونی آران به پیوست فرهنگی توجه کنند

به گزارش اخبار سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خطب شکن، میثم نمکی در گفت و گو با این پایگاه خبری، با انتقاد از پایین بودن متوسط سرانه کالاهای فرهنگی در کشور و به طور خاص در شهرهای کوچک تصریح کرد: اگر فرهنگ سازی درستی در زمینه مصرف کالاهای فرهنگی صورت نگیرد، شاهد ورود کالاهای جایگزین خواهیم بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل به شاخصه‌های ویژه شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت های مردم در زمینه های فرهنگی، سابقه درخشان در حوزه ایثار و شهادت و حضور مردم در امور قرآنی ویژگی های خاص شهرستان است.

وی اضافه کرد: برای پیشبرد طرح شهر تلاوت و شهادت باید با بهره گیری از حمایت های همه جانبه، نمادهای مورد نظر در سطح شهر مستقر شود.

وی لازمه مناسبات فرهنگی مطلوب را هم‌گرایی و هم‌فکری دستگاه های فرهنگی و دیگر دستگاه ها دانست و بیان کرد: لازم است موضوع پیوست فرهنگی در شهرک های صنعتی و مسکونی توسط دستگاه های مرتبط با حوزه اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

نمکی شورای فرهنگ عمومی را یک شورای راهبردی توصیف کرد و با تاکید بر ضمانت اجرایی احکام این شورا تصریح کرد: برای ارتقای فرهنگ عمومی و باورهای دینی و انقلابی شهروندان می توان از طریق این شورا اقدامات مطلوبی انجام داد.

وی همچنین تامین اعتبار از منابع ملی و تغییر الگوی تسهیم اعتبارات را از عوامل موثر در رفع کمبود اعتبارات فرهنگی شهرستان دانست.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *