سهم فرش آران و بیدگل از کل صادرات شهرستان ۹۰ درصد است

مجتبی محلوجی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال آران و بیدگل بیش از ۱۱۱ میلیون دلار صادرات در بخش های مختلف نساجی و صنایع وابسته به آن داشته که این میزان سال گذشته ۸۷ میلیون دلار بوده است.

وی تاکید کرد: ۹۰ درصد سهم صادرات آران و بیدگل مربوط به صادرات فرش این شهرستان و مابقی صنایع وابسته و صادرات میلگرد و آهن از یکی از شرکت های فولادی مستقر در آران و بیدگل بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل به روز و مکانیزه شدن دستگاه های بافت فرش و آموزش کارکنان و مدیران واحد های صنعتی به ویژه صنعت نساجی در زمینه صادرات و اهمیت آن را از دلایل افزایش میزان صادرات بیان کرد.

وی به توجه بالای مدیران واحدهای صنعتی آران و بیدگل به صادرات هم اشاره کرد و گفت: امسال یکی از واحدهای تولید فرش ماشینی در این شهرستان، صادر کننده نمونه ملی معرفی می شود.

محلوجی با اشاره به نقش تأثیرگذار آران و بیدگل در بازار فرش جهانی اضافه کرد: تولید سالیانه ۴۵ میلیون متر مربع فرش ماشینی در آران و بیدگل، این شهرستان را به قطب بین المللی صنعت فرش تبدیل کرده‌ است.

وی میزان صادرات سالانه فرش ماشینی و صنایع وابسته به فرش از آران و بیدگل را درخور توجه اعلام کرد و افزود: عراق، افغانستان، آذربایجان، چین، استرالیا، روسیه، کانادا و شرق آسیا از جمله کشورهایی هستند که با شرکت‌های فرش شهرستان آران و بیدگل تجارت می‌کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل فعالیت ۷۰۰ واحد تولیدی در آران و بیدگل را یادآور شد و گفت: با وجود سهم دو درصدی آران و بیدگل در جمعیت استان این شهرستان سهم بالایی در صادرات استان صنعتی اصفهان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در مجموع امسال با افزایش ۱۲.۶ درصدی صادرات از این شهرستان به سایر کشورها روبرو بودیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *