رشد صادرات واحدهای تولیدی بزرگ هرمزگان مثبت شد

به گزارش اخبار سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، خلیل قاسمی چهارشنبه شب در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ استان هرمزگان اظهار داشت: در استان هرمزگان 16 واحد تولیدی صنعتی و معدنی بزرگ فعال است که میزان اشتغال آنها در پروانه صادر شده بیش از 7 هزار و 600 نفر است که با پیمانکارانی که در این مجموعه‌ها فعال هستند اشتغال بیشتری ایجاد کرده‌اند.

افزود: بیشتر این واحدهای بزرگ تولیدی طی سال‌های اخیر رشد تولید داشته‌اند و در حوزه صادرات محصولات نیز روند آنها مثبت بوده است.

وی بیان داشت: 75 درصد واحدهای تولیدی بزرگ هرمزگان در بندرعباس و 25 درصد در سایر شهرستان‌های استان مستقر هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تصریح کرد: 33 درصد واحدهای تولیدی بزرگ هرمزگان در دولت یازدهم به بهره‌برداری رسیده‌اند و وضعیت عمومی این صنایع و واحدهای تولیدی مناسب است.

فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی از واحدهای تولیدی حمایت و در راستای برداشتن موانع تولید گام برخواهیم داشت، عنوان کرد: اولویت نخست کشور در کنار تامین امنیت، تحقق اقتصاد مقاومتی است و حمایت از تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در این راستا در هرمزگان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: باید شرایطی را فراهم کنیم که واحدهای تولیدی و صنعتی دغدغه و مشکلی نداشته باشند و به سمت تولید بهتر و بیشتر گام بردارند.

استاندار هرمزگان افزود: دستگاه‌های دولتی باید شرایط را برای سرعت بخشیدن به حرکت بخش خصوصی و واحدهای تولیدی فراهم کنند.

همتی با بیان اینکه استان هرمزگان از صنایع بزرگ و مهمی برخوردار است، تصریح کرد: مجموعه دولت در استان هرمزگان با تمام توان و به معنای واقعی در کنار تولیدکنندگان است و اجازه نخواهیم داد که بخش خصوصی و تولیدی و کارآفرینان در بروکراسی اداری دچار سردرگمی و معطلی شوند.

وی گفت: بنده روزهای سه‌شنبه را به ملاقات عمومی با اولویت مدیران واحدهای تولیدی اختصاص داده‌ام تا مسائل و مشکلات این بخش را بررسی و رفع کنیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه برای تسریع در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در هرمزگان تجهیز و فعال می‌شود، اظهار داشت: در این مرکز نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مستقر خواهند شد و دستگاه‌ها موظف هستند طی دو هفته مجوزهای سرمایه‌گذاری را صادر کنند.

همتی خاطرنشان کرد: فضای جدیدی از کمک و حمایت از واحدهای تولیدی در هرمزگان ایجاد شده و بنده بخش عمده وقت خود را صرف کمک به رونق تولید و اشتغال خواهم کرد.

وی اضافه کرد: کارگروه رفع موانع تولید استان باید به صورت هفتگی تشکیل و مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان در آن بررسی و رفع شود.

در پایان این نشست اولین پروانه صنایع پیشرفته در استان هرمزگان به شرکت پتروصنعت گامرون اعطا شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *