رایزنی با کشورهای صنعتی برای تقویت آموزش‌های مهارتی

خبرنگار: دولتیاریرایزنی با کشورهای صنعتی برای تقویت آموزش‌های مهارتیمصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره برنامه‌های در نظر گرفته شده برای توسعه آموزش‌های مهارتی و بهره‌گیری از تجارب سایر کشورها اظهار کرد: سفری به آلمان داشتیم تا از تجارب این افراد برای آموزش‌های ایده‌آل مهارتی در کشور بهره بگیریم، البته پیش از این هم هم‌اندیشی با آلمان داشتیم و از تجربیات آموزش‌های آن‌ها در حوزه مهارتی استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: بیش از صد سال است که با بومی سازی تجربیات بین‌المللی سعی داریم آموزش‌های مهارتی را در کشور از نظر کیفی ارتقاء دهیم و با توجه به اینکه آلمان ایده‌های خوبی برای این منظور دارد تعاملات خود را با آن افزایش دهیم.

مدیر کل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: علاوه بر آلمان با هر کشوری که از نظر اقتصادی به ما نزدیک باشد و در حوزه آموزش‌های مهارتی موفق ظاهر شده باشد تعاملات خود را افزایش می‌دهیم.

آذرکیش به برخی از کشورهای موفق در این زمینه اشاره و اظهار کرد: چین، کره جنوبی، کشورهای طیف استرالیا و کشورهای اروپایی نظیر دانمارک تجربیات موفقی داشته‌اند که از آن برای بهبود آموزش‌های مهارتی در کشور استفاده می‌کند.

وی درباره توسعه روابط با سایر کشورها و آمادگی برای این منظور گفت: باتوجه به گسترش تعاملات بین‌المللی که داشتیم، رایزنی با کشورهای صنعتی در حال انجام است تا به تقویت آموزش‌های مهارتی در کشور بپردازیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *