• دسته‌بندی نشده
  • 0

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت همدان: با گران فروشان به شدت برخورد می شود

به گزارش اخبار سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علیرضا شجاعی در گفتگو با نافع، با بیان اینکه متاسفانه برخی از فروشندگان به بهانه نوسانات نرخ دلار،کالایی را که با نرخ قبل وارد کرده اند را با نرخ جدید به فروش می رسانند،گفت: هیج توجیهی برای این اینگونه گران فروشی ها وجود ندارد و شدیدا با متخلفین برخورد خواهد شد.

 

شجاعی با اذعان به اینکه واردات کالا در اقلام مختلف سال گذشته به اندازه کافی صورت گرفته بود،خاطرنشان کرد:در بخش اقلام مصرفی نیز افزایش قیمتها به بهانه نوسانات ارز نادرست است.

 

وی تاکید کرد:اینگونه رفتارهای غلط هیچگونه توجیهی ندارد و بازرسین اتاق اصناف به شدت برخورد خواهند کرد.

 

در ادامه رئیس اتاق اصناف همان نیز در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه متاسفانه نوسانات نرخ دلار در چند روز گذشته موجب شد تا کسبه از سوی کارخانجات عرصه کننده تحت فشار قرار گیرند،اظهار کرد:در این مدت برخی از کارخانه ها به طمع افزایش بها، سعی کردند از عرضه تولیدات خود به بازار خودداری کنند که همین خود در نوسانات بازار اثر گذار شد.

 

احمد گازرانی با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز لطمه زیادی به کسبه وارد کرد عنوان کرد: از دیگر سوی، متاسفانه برخی کسبه سودجو نیز نرخ برخی اقلام را افزایش دادند و البته این نوع تغییرات، بیشتر در بخش مواد غذایی و از جمله برنج احساس شد.

 

وی افزود:در حال حاضر بازار شدیدا تحت کنترل و نظارت تیم های نظارتی است و هم استانی ها نی میتوانند از طریق سامانه 1000127 موارد گران فروشی و یا دیگر تخلفات را گزارش نمایند.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *