توانمندسازی دانشجویان دانشگاه‌های آدربایجان شرقی در ‌دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش اخبار سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، فرزان قالیچی چهارنشبه شب در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به ظرفیت‌های موجود دانشگاه علمی کاربردی اظهار کرد: تربیت نیروهای متخصص، کارآفرین و مهارتی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه علمی کاربردی است.

وی ادامه داد: در طول عمر 25 ساله این دانشگاه، گاهی این دانشگاه از اهداف عالی خود دور شده ولی بحمدالله، نظارت مستمر، کیفی و کمی مراکز آموزشی، سرلوحه اقدامات دانشگاه بوده است.

قالیچی اظهار داشت: اقدامات مختلفی در حوزه نظارتی این دانشگاه انجام شده و در این راستا تیم نظارتی استان طی بازدیدهای مستمر به ارزیابی کیفی مراکز آموزشی می‌پردازد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با اشاره به  فعالیت‌های انجام شده در این دانشگاه افزود: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و دغدغه اصلی دولت در خصوص توانمندسازی دانش آموختگان و مهارت‌آموزی به دانشجویان اقدامات مختلفی در این راستا انجام یافته است.

وی عنوان کرد: دانشگاه علمی کاربردی برای توانمندسازی دانشجویان در قالب عقد تفاهم‌نامه به تربیت دانشجوها و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی سهند کرده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی  خاطرنشان کرد: این دانشگاه با استفاده از پتانسیل‌ها و توانایی‌های بالای مراکز آموزشی، آمادگی خود را جهت اجرای این دوره‌ها برای دیگر دانشگاه‌ها اعلام می‌نماید.

فرزان قالیچی هم چنین اشاره‌ای به شغل محور بودن این دانشگاه پرداخته و گفت: این دانشگاه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال گام‌های اساسی در این راستا برداشته است و تقاضا داریم  با تعریف مأموریت ویژه شغلی به این دانشگاه از سوی استاندار بتوانیم بیش از پیش در این حوزه موفق باشیم و در زمینه اشتغال و کارآفرینی استان اقدامات درخوری انجام دهیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *