برنامه ریزی ها برای کاهش مصرف برق در نقطه اوج تابستان انجام شده است

مهندس عبدالعزیز کریمی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :یکی از مسائل مهمی که صنعت برق در جامعه ما با آن مواجه است اجرای برنامه ها و مسائل مرتبط با کاهش پیک بار و مدیریت مصرف است که این موضوع از طرف شرکت برق منطقه ای با حساسیت و جدیت دنبال می شود.
وی ادامه داد: بحث مدیریت مصرف به عنوان یک اولویت و باور جدی در ذهن مدیران ارشد صنعت برق قرار گرفته و با اجرای راهکارهای مثبتی که از سوی کارشناسان تدوین شده از آن برای عبور از نقطه اوج مصرف در سال جاری استفاده خواهیم کرد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهرگفت: این استان ها سال گذشته در نقطه اوج مصرف، پنج هزار و 250 مگاوات انرژی مصرف کردند که نسبت به اوج مصرف سال قبل از آن 8 درصد افزایش داشت، امسال نیز با برآوردهای انجام شده باید برای عبور از چنین مصارفی آمادگی داشته باشیم.
مهندس کریمی بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق و انرژی تاکید کرد و بیان داشت: تابستان سال گذشته مصرف برق در فارس رکورد زد ولازم است شهروندان با مصرف بهینه و صرفه جویی برای گذر از تابستان گرم و پر مصرف امسال مشارکت بیشتری داشته باشند.
وی گفت: کمیته کاهش پیک بار در برق منطقه ای استان فارس فعال شده است که اجرای برنامه های ذخیره عملیاتی ، جابجایی روز جمعه مشترکین صنعتی و کاهش بار برنامه ‌ریزی شده در ساعات اوج بار مشترکین صنعتی از مصوبات آن است.
کریمی افزود:کاهش بار برنامه ‌ریزی شده برای مشترکین صنعتی، کشاورزی، اداری، تجاری، قطع بار برنامه ‌ریزی شده در مشترکین ایستگاه‌های گاز خودروها و استفاده از مولدهای خود تامین از جمله مصوبات این کمیته برای عبور از نقطه اوج مصرف در تابستان است.
6113 /1876
انتهای پیام

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *